Androiddeki Ücretsiz Mesajlaşma ve Görüşme Programları :MobileCoder I MobileCoder.NET I Mobil Programlama I Android Programlama I Mobil Geliştiricilerin Buluşma Noktası I www.MobileCoder.Net

Androiddeki Ücretsiz Mesajlaşma ve Görüşme Programları

28.03.2015 tarihinde Android Programlama kategorisine eklenmiş, 219 views Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Merhaba mobilecoder.net sakinleri  son yıllarda internet ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte telefon kullanma alışkanlıklarımızda hızla değişim göstermekte.Eskiden sıkça kullandığımız GSM operatörleri üzerinden yaptığımız telefon aramaları SMS ve MMS gibi alışkanlıklarımız yerini yavaş yavaş internet üzerinden kullanılan ücretsiz uygulamalara bırakıyor. Bu yazımda da sizlere Android’deki ücretsiz görüşme ve mesajlaşma uygulamalarını tanıtacağım.

SKYPE

Skype üzerinden anlık mesajlaşma, ücretsiz sesli çağrılar, ücretsiz görüntülü konuşma,fotoğraf paylaşımı, görüntülü mesajla gönderme ve hatta dosya paylaşımı gibi pek çok özelliğe sahip bir uygulama.Özellikle Microsoft’un popüler iletişim programı MSN’i kapattıktan sonra tüm hesapları Skype’a aktarmasından sonra popülaritesi oldukça artan Skype akıllı telefonlar, tabletler, PC’ler, Mac’ler ve hatta televizyonları bile desteklediğinden büyük bir kullanıcı kitlesinede sahip.

Bunların yanında skype ile cep telefonlarına ve sabit hatlara da çağrı yapabilirsiniz.Tabii bunun için belli bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor.

Skype’ı kullanabilmeniz için bir Skype Adımız veya Microsoft hesabımızın olması gerekiyor.Eğer bunlardan birine mevcutsak direk giriş yapabiliriz.Değilsek  Hesap oluştura bastıktan sonra gerekli bilgileri doldurup bir üyelik almamız gerekiyor.

Bir çok platform da desteği bulunan özellikle görüntülü görüşmelerin vazgeçilmezi olan Skype uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Skype indirmek için tıklayın

 

Line

Japonlara ait bir mobil mesajlaşma uygulaması olan Line ile ücretsiz mesajlaşabileceğiniz aynı zamanda ücretsiz sesli ve görüntülü aramada yapabileceğiniz bir uygulama.Line’da yaklaşık 10 binden fazla kendinizi ifade etmeniz için sticker’lar bulunmakta.Buda konuşmayı bir hayli eğlenceli kılabiliyor.

Line yalnızca bir mesajlaşma uygulamasıda sayılmaz.Facebook gibi bir sosyal medya platformuna benzer Timeline özelliği de bulunuyor.

Uygulamayı indirdiğinizde eğer hesabınız yoksa telefon numaranızı girdikten sonra gelen onay koduyla beraber üye olabilirsiniz.Ayrıca Line’da belirlediğiniz bir ID numarası ile telefon numaranızı paylaşmadan iletişim kurabilir ve telefon numaramızı bilen kişilerin Line listemize otomatik olarak eklenmesini engellememiz de mümkün.

Kötü yönlerine de değinecek olursak reklam alan bir uygulama line.Kullanıcı arayüzü de yeterince basit gelmedi bana.Biraz kurcalamak gerekiyor.Ama tamamen ücretsiz oluşu yalnızca akıllı telefonlarda değil bilgisayarlarla da uyumlu olması stickerla ifade zenginliği fotoğraf efekti ekleme özelliği gibi pek çok özelliği sayesinde Line’ı en çok indirilen uygulamalar arasına sokuyor.Hatta firmanın dediğine göre Line 52 ülkede en çok indirilen uygulamalarda birinci olmuştur.

Line indirmek için tıklayın

WeChat

Android marketteki açıklamasına göre yaşam boyu ücretsiz bir uygulama olan WeChat ücretsiz sesli ve görüntülü konuşma, multimedya mesajlaşma, 100 kişi ile grup sohbeti yapabilme gibi bir çok özelliği bulunmakta. Bu genel özelliklerin yanında  yeni insanlarla tanışıp konuşabileceğiniz  “Arkadaş Radarı”, “Yakındaki Kişiler” ve “Salla” gibi değişik özellikleri bulunmakta. Örneğin konumunuzunu paylaşıp yakınınızda WeChat kullanan kullanıcılarla iletişime geçebilir veya Salla özelliğiyle telefonunuzu sallayıp o an telefonu sallayan kişilerle iletişim kurabilirsiniz.

Ayrıca  uygulama içerisinde canınız sıkıldığında oynayabileceğiz küçük oyunlarda bulunmakta.

WeChat’e  facebook hesabınızla ile veya telefon numaranızla kayıt olup hemen uygulamayı kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Özellikle Çin’de çok fazla bi kullanıma sahip hatta Çin’in sosyal ağ platformu diyebileceğimiz WeChat günden güne büyümeye devam eden milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşmış WeChat’i denemek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

WeChat indirmek için tıklayın

Viber

Mobil mesajlaşma ve VoIP şirketi Viber Media tarafından geliştirilen 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Viber ile tüm dünyayla internet üzerinden ücretsiz mesajlaşabilir, fotoğraf, video ve resim gönderebilirsiniz.Ayrıca Vider out özelliği sayesinde de mobil ve sabit numaraları makul fiyatlarla arayabiliyorsunuz. Windows ve MAC desteğide olan Viber’ı dilerseniz masaüstü bilgisayarınızada indirebilir konuşmalarınızı burdan takip edebilirsiniz. Viber ile HD kalitesinde sesli ve görüntülü aramalar yapabiliyor olmanız ve reklam içermemesi uygulamayı öne çıkaran özellikleri arasında.

Viber’a telefon numaranızla kaydolup telefon rehberimiz deki Viber kullanan tüm arkadaşlarınızla iletişim kurmaya başlayabilirsiniz.Daha bir çok özelliği bulunan Viber’ı denemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Viber indirmek için tıklayın

Tango

Google Play Store’da 2014’ün En İyi Uygulamaları arasında olan Tango ile görüntülü, sesli konuşabilme mesaj gönderip alamabilme gibi genel mesajlaşma özelliklerinin yanında Tango için ücretsiz bir sosyal iletişim ağı diyebiliriz.Çünkü bu uygulamayla arkadaşlarınızla oyunlar oynayabiliyor, konumunuzu belirleyip size yakın olan kişilerle iletişime geçebiliyor yada WeChat de olduğu gibi Telefonu Salla özelliğiyle rastgele biriyle iletişime geçebiliyoruz.Ayrıca  “Popüler Kişiler” seçeneği ile en çok ilgi gören kişilerin listesini ve size olan uzaklığını görebiliyor, onlarla da yazılı ya da görüntülü sohbet edebiliyorsunuz.  Üstelik bunlarlada sınırlı değil ben başka ülkelerdeki insanlarlada konuşmak istiyorum diyorsanız bir de “Dünya Çapında” özelliği bulunmakta.

Lafı daha fazla uzatmaya gerek yok daha bir çok özelliği bulunan ve her geçen gün kendisine yeni özellikler ekleyen Tangoyu denemek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Tango indirmek için tıklayın

WhatsApp Messenger

Ve assolistimiz.Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programlarından biri.Aslında onu anlatmaya çok gerek yok.Hemen hemen hepimizin telefonlarında bulunan whatsapp messenger’ın çoğumuz bilsede bilmeyenler için biz yinede söyleyelim mesajlaşma, video yollama, ses kaydı yollama, resim yollama gibi özellikleri gibi özelliklere sahip.Whatsapp hiçbir reklam içermiyor ancak İlk yılı ücretsiz olan uygulama ilk yıldan sonra 0.99 ABD Doları gibi cüzzi bir rakam talep ediyor

.

Bu yazımda sizlere daha çok whatsappın çok fazla bilinmeyen yönlerinden bahsetmek istiyorum.

Whatsapp’ta mesaj alıp gönderirken onay işaretleri ne anlama geliyor onlara bakalım.

Tek onay işareti attığınız mesajın gönderildiğini ancak karşı tarafın bu mesajı henüz okumadığnı gösterir.

 Çift onay işareti göründüğünde ise karşı tarafa bu mesajın gönderildiği anlamına geliyor.

Çift onay işaretleri mavi olduğunda ise bu mesajın görüldüğü/okunduğu anlamına geliyor.

Eğer onay işareti yerine saat ikonu görürseniz mesajınızın henüz gönderilmediği anlamına geliyor bu.Whatsappda istediğiniz konuşma kaydını da e-postanıza gönderebilirsiniz. Bunun için Whatsapp ekranındayken menü tuşuna basın ayarlar-sohbet ayarları-konuşmayı e-postala yolunu izleyin.

Whatsappda konuşmak istemediğimiz mesajlarından rahatsız olduğumuz birini engellemek istiyorsak yine whatsapp ekranından menu tuşuna basıp ayarlar-hesap-gizlilik-Engellenmiş Kişiler yolunu izleyerek sağ üstteki ikona basıp engellemek istediğimiz kişiyi seçebiliriz.

Whatsappın henüz yeni yeni kullanıma geçmiş bir diğer bilinmeyen özelliği ise artık ek bir uygulamaya gerek kalmadan bilgisayardan konuşabilirsiniz.Bunun için https://web.whatsapp.com adresine giriyoruz.

Telefonunuzdan ise Menü tuşuna basıp Whatsapp Web adresine gidiyorsunuz.

20150328031744

Bilgisayar ekranınızda çıkan QR kodu telefonunuzla taratıyoruz.

Artık web üzerinden whatsapp’ınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

whatsapp Web Ekran görüntüsü

whatsapp Web Ekran görüntüsü

Telefonunuzda whatsapp web e giderek giriş yapılmış bilgisayarları görebilir veya aktif olan bir whatsapp oturumundan çıkış yapabilirsiniz.

20150328031745

Yakında sesli görüşme geleceği söylenen Whatsapp’ı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Whatsapp indirmek için tıklayın

Bu yazımda sizlere elimden geldiğince Android’deki ücretsiz en iyi mesajlaşma,görüşme programlarını tanıttım.Sürç-i lisan ettiysek affola.Hepinize bol iletişimli günler 🙂

 

 

Cengizhan CİVELEK

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Yazar : ceren kozhan

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

ANDROİD TELEFONLARA ROOT ATMA
ANDROİD TELEFONLARA ROOT ATMARoot Ne demek ? Bir android cihazı root etmek telefonun
fragment
ANDROİD FRAGMENT YAPISI VE KULLANIMIFragmentler Activity içerisinde yer alan kullanıcı ara yüzleridir. Fragment
Asp.NET’de web servis hazırlama ve Android de kullanimi  Web Servis Nedir ? Web üzerinden HTTP protokolü ile hizmet
ANDROİD TELEFONLARDA KONFERANS GÖRÜŞME
ANDROİD TELEFONLARDA KONFERANS GÖRÜŞMEANDROİD TELEFONLARDA KONFERANS GÖRÜŞME   Konferans görüşme çok fazla bilinmeyen androidin

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Rating Bar Kullanımı
Rating Bar KullanımıAndroid’de yıldız şeklinde derecelendirme çubuğu olarak kullanılır. Kullanıcı sürükleme
Android Wear Emülatör Kurulumu
Android Wear Emülatör Kurulumu   Android studio da geliştireceğimiz uygulamaların kontrolunü yapmak için emülatör
Resim Galerisi Oluşturma
Resim Galerisi OluşturmaAndroid Programlama – Resim Galerisi Oluşturma Bu yazıda, bir galeri
SQLite Database Browser Kullanımı
SQLite Database Browser KullanımıSQLite Database Browser Kullanımı Merhaba arkadaşlar, Android uygulamaları geliştirirken uygulama üzerindeki

Son Yapılan Yorumlar

 • Kategoriler

 • Son Yazılar

 • Takvim

  Ekim 2017
  P S Ç P C C P
  « Kas    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
 • Etiketler

 • Son Yorumlar

  • Arşivler

  • Meta