EN YAYGIN 9 FİTNESS UYGULAMASI :MobileCoder I MobileCoder.NET I Mobil Programlama I Android Programlama I Mobil Geliştiricilerin Buluşma Noktası I www.MobileCoder.Net

EN YAYGIN 9 FİTNESS UYGULAMASI

05.04.2015 tarihinde Uygulama İncelemeleri kategorisine eklenmiş, 80 views Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Akıllı telefonlar hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası haline gelmişken bu alışkanlığı biraz daha işlevsel kullanmak kulağa fena geliyor olamaz. Mesela bir kütüphane uygulaması? Beğendiğiniz kitaplardan oluşan sanal bir kütüphane? Kitap insana ne katmaz ki.. Ya da bir haber sitesinin uygulaması ile güncel olaylardan telefonunuza bildirim gelerek haberdar olmak?

Telefonunuzun hafızasının oyunlardan çok akıllı, yol gösterici uygulamalar ile dolması her anlamda kaliteli bir yaşam sunabilir. Peki ya günümüz koşullarında hareketi kısıtlı olan insanoğlunun beden sağlığı için egzersiz yapması gerekliliği? Nerede, nasıl egzersiz yapılabilir?

Gelin en yaygın fitness uygulamalarını inceleyelim;

 

 

fitoFitocracy

 

fito-horz

Spor salonunda dizüstü bilgisayarlarından ayrılamayanlardan mısınız? Fitocracy uygulaması görünümünü ve hissini oyun dünyasından alır ve bunu fitness gerçekliğine dönüştürür. Kullanıcılara belirli derecelerde ağırlık ve diğer faktörlere göre günlük egzersizler sunar.Belirli bir puana ulaşıldığında kullanıcıya, popüler video oyunları gibi bir sonraki seviyeye geçme imkanı sunar. Kullanıcılar ayrıca arkadaşlarına destek vererek onları davet edebilirler. Küçük bir ekrana takılı kalmayı sevmeyenler için uygulama aynı zamanda web versiyonu sayesinde Wi-Fi bağlantısı ile kullanılabilir.

 

runkeeperRunKeeper

Koşu bandında değil açık havada koşmak istiyorum diyenler için harika bir program. Ayrıca GPS yardımı ile şu sorunun cevabını vermek artık nispeten daha kolay ‘‘Ben ne kadar yol kat edebilirim?’’ RunKeeper koşuculara hız ve mesafe izleme yeteneğini sağlar. Ayrıca yanında otomatik durdurma özelliğinide uygulamanın içinde barındırır. (Dur tabelalarını keşfedip sizi koşarken yardımcı oluyor) Dinlediğiniz müzikten olmanıza gerek yok: RunKeeper kullanıcıların kendi çalma listelerini dinlemesini sağlar ve belirtilen mesafelerde ya da zaman zaman güncellemeleri vermek için müzik üzerinden konuşabilir.Bu uygulama aynı zamanda MapMyFitness gibi popüler platformlar ile entegre sağlayarak kullanıcıların Twitter veya Facebook üzerinden kendi egzersizlerini paylaşmalarına olanak tanır.

 

starvaStarva

Eğer profesyonellere karşı yarışma şansınız olsaydı ne düşünürdünüz? Strava ile eğlenceli bisikletçilerin ne kadar iyi yarıştığını görebilirsiniz.  Uygulama akıllı telefon yardımı ile bisiklet ile gittiğiniz mesafeyi ve hızı izler. The app tracks cycling distance and speed with the help of a smartphone (ve desteklenen Garmin cihazları sayesinde kendi online günlüğüne kaydeder). Sonrasında ‘Suffer Score’ bilinen sistemle ne kadar zorlandığınızı, kalp hızınızın ortalama süresine ve metrik grafik performansınıza göre ölçer (premium versiyonunda mevcuttur)Aynı zamanda arkadaşlarınızı ve rakiplerinizi  sonuçları yorumlamanıza ve onlara meydan okumanıza olanak tanır. Strava aynı zamanda ekipmanlarınızın hep iyi kalması için takip yaşını ve durumunu izler.

 

mapmyfitnessMapMyFitness

Olmazsa olmaz aktiviteler (koşmadan, tımanışa kadar), MapMyFitness uygulaması bunu izlemek iiçin size yol sunar. Ana uygulama yanı sıra çeşitli varyasyonlar sayesinde kullanıcılar mesafe, hız ve yükseklik değişiklikleri karşısında hareketin herhangi bir formunu ölçebiliyor. Uygulama aynı zamanda kullanıcıların daha sonra tekrar bulabilmeleri için yolu kaydetmelerini sağlar ve aynı zamanda kullanıcıların tüm faaliyetlerini takip edebilmeleri için online eğitim günlüğü sayesinde tam entegrasyon sağlar. Pro versiyonu kalp ritim monitörü ve ritim sensörü gibi aksesuarlar içerir,  ayrıntılı eğitim programları sunar, aile ve arkadaşlar için canlı takip sistemi sayesinde çalışmalarınızı yaparken izleme olanağı sağlar.

 

nikeNike Training Club

Özel eğitmene ayıracak bütçeniz yok ancak hala salonda bir rehbere ihtiyacınız mı var?Nike Training Club uygulaması size en iyi çözüm. Bayan kullanıcı odaklı bu uygulama, 100’den fazla hedeflenen egzersiz ile size hedeflerinize bağlı olarak güç, esneklik katar ve kardiyo sonuçlarınızı arttır. Egzersiz boyunca uygulama, sesli ipuçları ile (kendi seçtiğiniz müzik eşliğinde) her hareket için ayrıntılı adımlar sunar ve video gösterileri ile sizi cesaretlendirir. Profesyonel atletlerin adımlarını takip etmek isteyenler için (Serena Williams ve Gabby Douglas dahil) Nike Training Club uygulaması size profesyonellerin egzersizlerini sunar.

 

fitnesspointFitness Point

Bu uygulama açıklamalar, animasyonlar içeren ve eğitilmiş kasın şeklini gösteren pek çok önceden yüklenmiş egzersiz içerir. Kas grubu, açıklamalar, birincil / ikincil kas ve kendi kişisel görüntünüzü içeren yeni egzersizler yaratabilirsiniz. Kilo, tekrarlar, tarih ve notlar içeren günlük kayıtlar ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Beğendiğiniz egzersizler ile bir antrenman planı yaratabilir, her egzersiz için hedef setlerinizi ve tekrarlarınızı girebilirsiniz. Vuruş hareketleri ile kayıtları girerken hızlı gezintiden faydalanın. Ayrıca profesyonel eğitmenler tarafından yaratılan antrenman planları alışverişini yapabilirsiniz.

Son olarak takvimle egzersiz ve antrenmanlarınızı kolayca takip edebilirsiniz.

 

googlefitGoogle Fit
googlefit-horz

Tabii ki Google’ında bir uygulaması var!

Google kendi fitness ve sağlık uygulamasını yayınladı. Google Fit, giyilebilir Android cihazlarla da entegre olarak çalışıyor. Yani Android işletim sistemli akıllı saatiniz varsa telefonunuzla senkronize olarak fitness verilerinizi kaydedebilirsiniz. Uygulama telefon, tablet ya da akıllı saatlerin sensörleri sayesinde aktivitelerinizi değerlendirebiliyor.

Uygulama ayrıca fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaya çalışıyor ve uygulamaya belirttiğiniz hedefinize ne kadar yaklaştığınızı gerçek zamanlı olarak gösteriyor. (Belirli bir kg’a düşmek, belirli bir mesafe koşmak vb.)

Google ayrıca en çok kullanılan fitness uygulamaları olan Strava, Withings, Runtastic, Runkeeper, Noom Coach gibi uygulamaların Google Fit ile senkronize olabildiğini söylüyor. Böylece tüm verileriniz aynı havuzda toplanabiliyor.

Uygulama Android’in 4.0 sürümü ve üstüne sahip tüm cihazlarda çalışabiliyor. Toplanan veriler yanlızca cihazda değil ayrıca WEB sitesinde de incelenebiliyor.

 

myfitnespallogoMyFitnessPal

 

myfitnesspal

Bir tabak kuru fasulye kaç kaloridir acaba? Bir çeşit kalori sayacı olan Android’daki kalori sayaçları arasında en geniş yiyecek veritabanına sahip.

İPhone’da en geniş yiyecek veritabanlı kalori sayacı Türk ve dünya mutfağını içeren 5.000.000’den fazla yiyecek ve her gün artıyor. Barkod tarayıcı sistemi de mevcut; Yiyecek paketinin üzerindeki barkod yardımı ile veritabanından kolayca erişim sağlayabilirsiniz. En kolay ve en hızlı yiyecek girişi – en sevdiklerini hatırlar, aynı anda birden fazla yiyecek ekleme, bütün öğünleri kaydedip ekleme ve daha fazlası. MyFitnessPal hız konusunda pek iddialı. İnternet ile tamamen senkronize olur, bu sayede bilgisayarından veya telefonundan -hangisi daha uygunsa- bağlanabilirsin. Artı, verilerin çevrimiçi yedeklendiği için asla veri kaybetmezsin. Ayrıca arkadaşlarınızla beraber diyet yapmanıza olanak sağlıyor. Bu sayede arkadaşlarınızla birbirinizi destekleyebilirsiniz.

Kendi özel yemek ve egzersizlerinizi oluşturabilir, bütün belli başlı besinleri, ilerleme raporlarını, diyet profiline dayalı özel hedefleri ve metrik ve İngiliz birimlerini tamamen destekleyen yemek tarifi hesaplayıcıyı izleyebilirsiniz.

Veritabanında 350’den fazla egzersiz mevcuttur. Setler ve zamanı girerek kaç kalori yaktığınızı öğrenebilirsiniz. (Benim de memnuniyetle kullandığım bir program J)

 

workoutFitness – Home & Gym Workouts

 

ifleor-horz

Son zamanların en iddialı ve en çok tercih edilen uygulaması. Yorumlar gayet güzel.

Ev ve spor salonu için 5000’den fazla egzersiz içeriyor. Kişisel egzersiz rutininizi oluşturabiliyor, 3D animasyonlar ile doğru hareketin nasıl yapılacağını en iyi şekilde öğreniyorsunuz. Bunun yanı sıra yazılı egzersiz talimatları da mevcut. Program size hatırlatmada bulunabilir ve kişisel antrenör sağlayabilir (Brad FİT). Yaptığınız egzersizler için sizleri ödüllendirebilir J Ayrıca Google Fit ile entegrasyon sağlayabilir. Adamların müşteri hizmetleri bile var!

Büşra AKSAN

 

İlgili Terimler : , ,
Yazar Hakkında

Yazar : ceren kozhan

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

ANDROİD TELEFONLARA ROOT ATMA
ANDROİD TELEFONLARA ROOT ATMARoot Ne demek ? Bir android cihazı root etmek telefonun
fragment
ANDROİD FRAGMENT YAPISI VE KULLANIMIFragmentler Activity içerisinde yer alan kullanıcı ara yüzleridir. Fragment
Asp.NET’de web servis hazırlama ve Android de kullanimi  Web Servis Nedir ? Web üzerinden HTTP protokolü ile hizmet
ANDROİD TELEFONLARDA KONFERANS GÖRÜŞME
ANDROİD TELEFONLARDA KONFERANS GÖRÜŞMEANDROİD TELEFONLARDA KONFERANS GÖRÜŞME   Konferans görüşme çok fazla bilinmeyen androidin

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Rating Bar Kullanımı
Rating Bar KullanımıAndroid’de yıldız şeklinde derecelendirme çubuğu olarak kullanılır. Kullanıcı sürükleme
Android Wear Emülatör Kurulumu
Android Wear Emülatör Kurulumu   Android studio da geliştireceğimiz uygulamaların kontrolunü yapmak için emülatör
Resim Galerisi Oluşturma
Resim Galerisi OluşturmaAndroid Programlama – Resim Galerisi Oluşturma Bu yazıda, bir galeri
SQLite Database Browser Kullanımı
SQLite Database Browser KullanımıSQLite Database Browser Kullanımı Merhaba arkadaşlar, Android uygulamaları geliştirirken uygulama üzerindeki

Son Yapılan Yorumlar

 • Kategoriler

 • Son Yazılar

 • Takvim

  Ekim 2017
  P S Ç P C C P
  « Kas    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
 • Etiketler

 • Son Yorumlar

  • Arşivler

  • Meta