En Kullanışlı Android Uygulamaları :MobileCoder I MobileCoder.NET I Mobil Programlama I Android Programlama I Mobil Geliştiricilerin Buluşma Noktası I www.MobileCoder.Net

En Kullanışlı Android Uygulamaları

20.11.2015 tarihinde Diğer kategorisine eklenmiş, 194 views Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Gravity Screen

Gün içinde telefonumuzu sayısız kez cebimizden veya çantamızdan çıkartıp geri yerine koyuyoruz. Sırf saate bakmak için bile onlarca defa cihaza baktığımız oluyor. Cihazı cebimizden her çıkardığımızda ise en az 2 defa güç tuşuna basıyoruz. Bu zaman içerisinde güç tuşunun zarar görmesine bile neden olabiliyor.
Bu sorunu ortadan kaldıracak en başarılı uygulama ise Gravity Screen uygulaması. Uygulama cihazınızın duruşunu tespit ediyor ve buna göre ekranın kapanıp açılmasını sağlıyor. Telefonunuzun dik açıda mı, düzmü olduğunu tespit eden Gravity Screen, sonrasında ise yukarıda mı yoksa aşağıda mı olduğunu belirliyor. En sonunda ise yakınlık sensörünü devreye sokuyor ve ekranın tüm ayarlarını sizin için yapıyor.
Varsayılan ayarlarıyla üst düzey verimli bir şekilde çalışan uygulama, %100 denebilecek bir kesinlikle çalışıyor ve batarya ömrüne en az şekilde etki ediyor. Eğer cihazınızı varsayılan ayarlarında tutmak istemiyorsanız, uygulama tüm detayları teker teker ayarlamanıza olanak sağlıyor. Ücretsiz sürümüyle eksiksiz ve oldukça başarılı işler çıkartan uygulamanın bir de Pro sürümü bulunuyor. Google Play’de 4 TL karşılığında sahip olabileceğiniz uygulama, verdiğiniz paraya gerçekten değiyor. Bu yüzden en kullanışlı Android uygulamaları listemizden yerini alıyor.

Nights Keeper

Daha önce iOS 7 ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarda karşımıza çıkan Nights Keeper, Rahatsız Etme modu olarak Android’e uyarlandı. Bu uygulama siz uyurken rahatsız edilmemeniz için gereken her şeyi yapıyor. Gelen arama, mesaj ve tüm bildirimleri sizin yerinize koordine ediyor. Yani çok önemli bildirimler olmadığı sürece cihazınızdan çıt sesi bile çıkmamasını sağlıyor.
Sizin belirlediğiniz saatlerde otomatik olarak aktif olan Nights Keeper uygulaması, sabah belirlediğiniz saatte otomatik olarak kapanıyor. Belirlediğiniz saatler arasında cihazınızdan hiç bir ses veya ışık yükselmiyor. Tabi ki bunları yaparken sizin için önemli olan bildirim ve aramalar da kaçırılmıyor.
Eğer siz uykudayken bir arama veya mesaj gelirse, daha önceden hazırladığınız mesajı otomatik olarak kişiye gönderiyor. Eğer kişi aramayı devam ettirirse, uygulama telefonun sesini açıp size ulaşmasını sağlıyor. Telefon çalmadan önce kişinin kaç kez araması gerektiğini de siz ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca kendi önemli kişi listenizi oluşturabiliyor ve o kişilerden gelecek bildirimleri sesli bir şekilde alabiliyorsunuz. Böylesine işlerini kolaylaştıracak bir uygulama, en kullanışlı Android uygulamaları listesine elbetteki rahatça giriyor.
Shush
En kullanışlı Android uygulamaları listemizin en basit uygulaması olan Shush, her akıllı telefon kullanıcısının işine yarayacaktır. Önceki uygulamaları zor veya benim işime yaramaz diyerek değerlendirebilirsiniz. Ama Shush uygulaması mutlaka takdirinizi kazanacaktır.
Çok basit bir çalışma sistemi olan uygulama, sinema, okul, hastane veya toplantı gibi mekanlara girerken telefonu sessize alıp daha sonra sessizde unutma olayını ortadan kaldırıyor. Cihazınızın sesini kısar kısmaz Shush ekrana bir diyalog yansıtıyor. Burada cihazınızın ne kadar sessiz olarak kalması gerektiğini ayarlıyorsunuz. Kalan süre ekranda gösterilmeye devam ederken dilerseniz tek dokunuşla telefonun sesini açabiliyorsunuz. Cihazınıza hiç bir yük olmayacak bu uygulama arka planda durup, küçük bir işlemle hayatınızı kolaylaştırabilir.

SpeakerPhone Exindir (1)

Sıradaki uygulamamız olan SpeakerPhone Ex, tıpkı Gravity Screen’de olduğu gibi bizim için sıkıntı olabilecek bir olayı çözüme kavuşturuyor. Gravity Screen, telefonu cebimizden çıkartınca otomatik ekranını açıyordu. Bir arama geldiğinde illa önce elimizle aramayı kabul etmeli sonra kulağımıza mı götürmeliyiz? SpeakerPhone Ex uygulaması sayesinde telefonu kulağımıza götürmemiz, aramayı kabul ettiğimiz anlamına geliyor.
Çeşitli sensörlere dayanarak arama cevaplama özelliğine sahip olan uygulama, biraz riskli de olsa gayet iyi bir iş başarıyor. Yaptığımız bir kaç aylık denemeler sonucunda sadece 4 vey a 5 kez istenmeden cevaplama yaptı. Bu yüzden en kullanışlı Android uygulamaları listemizdeki yerini hakkıyla aldı. Akıllıca geliştirilen SpeakerPhone EX, varsayılan ayarlarıyla beklentilerinizi karşılayabilecek düzeyde iş görüyor. Pro kullanmayı düşünenler için bir de tavsiye verelim; “Stop When” menüsündeki “Stop auto answer face down” özelliğini aktif edin. Uygulamanın ücretsiz sürümünün de olduğunu unutmayın.
Açıkladığımız kolaylıklarının dışında, telefonu kulağınızdan uzaklaştırınca hoparlör otomatik olarak açılıyor. Tekrar yakınlaştırdığınızda ise kapanıyor. Eğer konuşma sırasında bir müdahalede bulunursanız otomatik işlemler pasife alınıyor. Belirlenen ayarlar için gecikme süreleri ayarlanabiliyor. Mesela telefonu diğer kulağınıza almak istediğinizde hoparlörün açılmaması için gecikme süresini 2 saniye yapmanız yeterli oluyor.
Uygulamanın ücretli versiyonun cihazınızı yüzüstü koyarsanız otomatik aramaları sonlandırıyor. Yanlışlıkla arama yanıtlamayı minimuma indiren çeşitli özellikleri bulunan bu versiyon 3.35 TL fiyatıyla Google Play’de kullanıcılarını bekliyor.

Tasker

En bilindik uygulamalardan birisi olan Tasker, akıllı telefonları daha da akıllı bir hale getiriyor. Uygulama üzerinden dilediğimiz kadar profil oluşturup, bu profillere görevler verebiliyoruz. Örneğin; “Kulaklığı taktığım zaman otomatik olarak radyo açılsın.” Veya “Okula geldiğim zaman telefonum kendisini sessize alsın.” Tamamen sizin istek ve beklentilerinize göre şekillenecek bu profiller ile yapmanız gereken ama unuttuğunuz şeyleri bile cihazınız kendisi yapacaktır. Sırf Tasker’ın görevlerini öğrenebilmeniz için internet sitesi bile bulunmaktadır.
Tasker’daki görevlerin atanması için biraz zaman harcamanız gerekiyor. Uygulamayı tam olarak kavradıktan sonra ise her şeyin ne kadar kolay olduğunu anlıyorsunuz. Dilerseniz deneme yanılma yöntemiyle, dilerseniz de eğitimler sayesinde uygulamayı tam olarak kullanabiliyorsunuz. Google Play’de 9 TL fiyat etiketiyle yerini alan uygulama, parasından fazlasını kullanıcılarına veriyor.

Yazar Hakkında

Yazar : ceren kozhan

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

ANDROİD TELEFONLARA ROOT ATMA
ANDROİD TELEFONLARA ROOT ATMARoot Ne demek ? Bir android cihazı root etmek telefonun
fragment
ANDROİD FRAGMENT YAPISI VE KULLANIMIFragmentler Activity içerisinde yer alan kullanıcı ara yüzleridir. Fragment
ANDROİD TELEFONLARDA KONFERANS GÖRÜŞME
ANDROİD TELEFONLARDA KONFERANS GÖRÜŞMEANDROİD TELEFONLARDA KONFERANS GÖRÜŞME   Konferans görüşme çok fazla bilinmeyen androidin
Asp.NET’de web servis hazırlama ve Android de kullanimi  Web Servis Nedir ? Web üzerinden HTTP protokolü ile hizmet

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Rating Bar Kullanımı
Rating Bar KullanımıAndroid’de yıldız şeklinde derecelendirme çubuğu olarak kullanılır. Kullanıcı sürükleme
Android Wear Emülatör Kurulumu
Android Wear Emülatör Kurulumu   Android studio da geliştireceğimiz uygulamaların kontrolunü yapmak için emülatör
Resim Galerisi Oluşturma
Resim Galerisi OluşturmaAndroid Programlama – Resim Galerisi Oluşturma Bu yazıda, bir galeri
SQLite Database Browser Kullanımı
SQLite Database Browser KullanımıSQLite Database Browser Kullanımı Merhaba arkadaşlar, Android uygulamaları geliştirirken uygulama üzerindeki

Son Yapılan Yorumlar

 • Kategoriler

 • Son Yazılar

 • Takvim

  Ocak 2018
  P S Ç P C C P
  « Kas    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
 • Etiketler

 • Son Yorumlar

  • Arşivler

  • Meta